txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpgtxtAnkieta.jpg

O której godzinie Państwa zdaniem powinny być organizowane szkolne zebrania z rodzicami?

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP
http://www.kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,23,61&id=396&action=show

Archiwum wydarzeń 2013/2014

Jesteś tu: Strona główna » Archiwum wydarzeń 2013/2014

Zakończenie roku szkolnego to upragniona uroczystość dla wszystkich. Zwłaszcza dla tych, którzy solidnie pracowali cały rok. Jest możliwością podsumowania dokonań i nagrodzenia najlepszych. To wyjątkowy dzień przede wszystkim dla szóstoklasistów.

Niech żyją wakacje…
czytaj więcej

„Dziękuję za to wszystko,

Czym dobroć jest na ziemi,

Że Jesteś najważniejsza,

Że tego nikt nie zmieni,

Że jeden dzień najpiękniej

W mym sercu jaśnieć musi:

Dla jednych to Dzień Matki,

A dla mnie Dzień Mamusi”.


Mama to nie tylko najmilsze, ale i najbardziej uniwersalne słowo świata. W różnych językach mamą (pisane przez pojedyncze lub podwójne „m” w środku) nazywamy kobietę, która nas urodziła, wykarmiła, wychowała i pokochała bez granic. To także jedno z pierwszych słów, które bez względu na swoją narodowość wypowiadają niemowlaki na całym świecie.

czytaj więcej

Po raz drugi w Szkole Podstawowej w Kuninie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej zorganizowany przez p. Sylwię Kopania, p. Dorotę Kubiak, p. Konrada Drabot. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Goworowo. Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności z zakresu języka angielskiego, rozwijanie talentów muzycznych, integrację uczniów z różnych szkół z terenu naszej gminy.

II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej.
czytaj więcej

W Wolnej encyklopedii Wikipedia o Andersenie znajdziemy następujące informacje:

H. Ch. Andersen urodził się w najbiedniejszej dzielnicy Odense jako syn szewca Hansa Andersena i niepiśmiennej praczki Anne Marie z domu Andersdatter (1774–1833). Ojciec umarł z powodu komplikacji zdrowotnych po udziale w wojnie napoleońskiej w 1816 roku, matka z powodu alkoholizmu. W dniu urodzenia został ochrzczony w domu, ze względu na to, że w tamtych czasach wiele noworodków umierało zaraz po urodzeniu.

 

czytaj więcej

Wielki Tydzień to czas refleksji nad swoim życiem i tym, co dzieje się wokół nas. W ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną uczniowie przygotowali apel wielkanocny pt. " Panie, Ty masz szansę na śmieć i zmartwychwstanie…", który stał się dla wielu okazją do zastanowienia się i odpowiedzi na pytanie – jacy jesteśmy? - czy zauważamy potrzeby innych? – czy pamiętamy, że tak blisko nas są ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy?

 

Wielkanoc tuż, tuż…
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 |