txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpgtxtAnkieta.jpg

O której godzinie Państwa zdaniem powinny być organizowane szkolne zebrania z rodzicami?

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP
http://www.kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,23,61&id=396&action=show

Archiwum wydarzeń 2014/2015

Jesteś tu: Strona główna » Archiwum wydarzeń 2014/2015

7 czerwca 2015r. odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez społeczność Szkoły Podstawowej w Kuninie. Wiadomo - szkoła kojarzy się nam najczęściej z  nauką i codzienną pracą. Ale czy tylko? Okazuje się, że może być również miejscem  zabawy, rodzinnych spotkań i integracji całego środowiska. Z powodzeniem udowodnili to nasi nauczyciele, rodzice i uczniowie, organizując ciekawą imprezę plenerową. Sprzyjało temu niedzielne popołudnie i ładna pogoda.

VII Festyn Rodzinny w Kuninie
czytaj więcej
Krajobraz Tatr od zawsze zachwyca surowym pięknem, potęgą i tajemniczością. Urozmaicają  go spadające z progów skalnych wodospady oraz rwące strumienie. Zjawiskiem niespotykanym, w tak wysokich partiach gór, są liczne jeziora, zwane stawami. Mają one zazwyczaj ciemnobłękitną barwę i kamieniste dno. Flora i fauna gór jest niezwykle zróżnicowana, co można doskonale zaobserwować w trakcie pokonywania tatrzańskich szlaków.
Stanisław Zieliński, pisarz i wielki miłośnik gór, stwierdził: „Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę.”
Wspomnienia z naszej szkolnej wędrówki
czytaj więcej

Tegoroczna diagnoza na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego w szkole podstawowej odbyła się 16 kwietnia 2015r. Przystąpili do niej wszyscy uczniowie z klasy IIIa i IIIb. Sprawdzian kompetencji obejmował dwa testy zawierające treści z zakresu  języka polskiego i matematyki. Na każdy uczniowie mieli po 45 minut. Dzieci po obejrzeniu filmu terapeutycznego, bez stresu i z wiarą we własne możliwości, zasiadły do pierwszego tak poważnego sprawdzianu. 

Ogólnopolski Sprawdzian kompetencji Trzecioklasistów z Operonem
czytaj więcej

W lutym b.r. Szkoła Podstawowa w Kuninie przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej – JA CZYTAM! wydawnictwa Operon. Celem kampanii jest rozwijanie kompetencji czytania, co MEN uznaje za kluczowe zadanie szkoły. Opiekunkami Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego zostały panie: Dorota Kubiak i Anna Kanclerz. Członkami klubu są uczniowie klas II i III. A co dzieje się na zajęciach JA CZYTAM?

 

Dyskusyjny Klub Edukacyjny JA CZYTAM
czytaj więcej

Z krainy czarów nie wagaruj

Chleb i masło to za mało dla człowieka,

jeszcze trzeba nam fantazji parę deka,

trochę czarów, trochę baśni,

żeby szary świat rozjaśnić,

więc od bajek nigdy w życiu nie uciekaj…

                                                        Wanda Chotomska

 

Czy dzieci z gminy Goworowo  znają twórczość Wandy Chotomskiej?

TAK!

A na pewno znają ją trzecioklasiści ze szkół w Goworowie, Pasiekach i Kuninie.

Przekonaliśmy się o tym podczas gminnego konkursu plastyczno – czytelniczego „Znam twórczość Wandy Chotomskiej”, który odbył się 28 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej w Kuninie.

czytaj więcej

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata.

czytaj więcej

Dnia 20 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Kuninie odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej.

W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klas 1-6. Wszystkie występy miały charakter indywidualny. Komisja w składzie: Katarzyna Dzwonkowska (SP Kunin), Sylwia Kopania (SP Kunin), Dorota Kubiak (SP Kunin), Eliza Skrzecz-Witkowska (SP Szczawin) oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Gabriela Rybaczyk oceniały występy młodych wykonawców. Ocenie podlegały: muzykalność, walory głosowe, dykcja/ poprawność językowa, dobór repertuaru, ruch sceniczny, strój oraz ogólny wyraz artystyczny.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej
czytaj więcej
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na kartkę wielkanocną miało miejsce w piątek 27 marca 2015r. w Szkole Podstawowej w Kuninie. Na konkurs wpłynęły 33 prace ze wszystkich szkół gminy Goworowo. Komisja oceniła je, biorąc pod uwagę oryginalność, pomysłowość i interpretację własną tematu. Laureatami konkursu zostali:
Rozstrzygnięto konkurs na kartę wielkanocną
czytaj więcej
Warto zajrzeć do naszej biblioteki, a mamy czym się pochwalić. Przede wszystkim nasz księgozbiór powiększył się o 250 woluminów. Zostały one zakupione za sumę ponad 3 tys. złotych, co jest niezwykłym wydarzeniem w dziejach naszej biblioteki. Są nowe lektury dla młodszych i starszych uczniów, książki o tematyce przygodowej, fantastycznej i popularnonaukowej. Nawet dorośli czytelnicy nie powinni być rozczarowani. Każdy znajdzie coś dla siebie.
czytaj więcej

Zima, zima i po zimie! 20 marca powitaliśmy długo oczekiwaną WIOSNĘ. Samorząd Uczniowski zadbał o aktywne uczestnictwo całej społeczności szkolnej w akcji „Radosna Wiosna”. Na początek uczniowie klasy VI na dwie godziny lekcyjne stali się nauczycielami. Młodsi koledzy i koleżanki byli zachwyceni tym faktem. Następnie każda z klas otrzymała liścik ze wskazówkami co należy uczynić aby wiosna zadomowiła się u nas na dobre. I tak klasy O-III skupiły się nad pracami plastycznymi, a starsi uczniowie z klas IV-VI pracowali nad wierszami zatytułowanymi „Radosna Wiosna”. W każdej klasie pojawiły się także postaci pomagające wypędzić zimę. Kolejnym punktem programu był konkurs talentów, w którym uczniowie rewelacyjnie zademonstrowali swoje umiejętności.

Nadeszła wiosna...
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |