txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpgtxtAnkieta.jpg

O której godzinie Państwa zdaniem powinny być organizowane szkolne zebrania z rodzicami?

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP
http://www.kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,23,61&id=396&action=show

Archiwum wydarzeń 2016/2017

Jesteś tu: Strona główna » Archiwum wydarzeń 2016/2017

Dnia 7 czerwca 2017 r. wzięliśmy udział w I Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki  Harcerskiej i Zuchowej Watra, który odbywał się w Zespole Szkół nr I w Goworowie. Uczestnicy występowali w trzech grupach wiekowych jako soliści i zespoły. Zaprezentowali piosenki harcerskie, patriotyczne i turystyczne.

czytaj więcej

7 czerwca 2017 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej młodsi uczniowie z klas I-III oraz kilkoro uczniów z klasy czwartej i piątej pod opieką Anny Karamuz, Bożeny Sotomskiej i Martyny Twardziak. Głównym celem naszej podroży było czerpanie pozytywnych wrażeń z seansu filmowego „Afrykańska przygoda” i zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Wyjazd wpłynął na integrację społeczności szkolnej oraz umiejętne budowanie relacji koleżeńskich i rodzicielskich. Wycieczka była też okazją do zacieśnienia więzi rodzinnych, gdyż niektóre dzieci wybrały się do Warszawy wraz z rodzicami.

Dzika Afryka - wycieczka do Warszawy
czytaj więcej

„Od zabawy do medali olimpijskich” – pod takim hasłem 6 czerwca 2017r. odbyło się spotkanie mistrzyni pięcioboju nowoczesnego Oktawii Nowackiej ze społecznością Szkoły Podstawowej w Kuninie. Utytułowanej zawodniczce towarzyszyli trenerzy – Stanisław Pytel i Andrzej Żółkiewski. Jest to jedna z inicjatyw Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego, który działa przy Szkole Podstawowej w Kuninie. Szkoła nie tylko promuje zdrowy styl życia, ale przede wszystkim dba o rozbudzenie sportowych pasji wśród uczniów. I taki właśnie cel wyznaczyli sobie organizatorzy II Gali Olimpijskiej w Kuninie – dyrektor Paweł Jagielski oraz prezes LMUKS, trener kadry olimpijskiej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio – Ireneusz Pepłowski.

Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Rio w Kuninie
czytaj więcej

Technologia informacyjna we współczesnym świecie odgrywa ogromną rolę. Zwłaszcza uczniowie żyją głównie w świecie cyberprzestrzeni. W zasadzie trudno jest znaleźć dziecko, które nie ma telefonu komórkowego, dostępu do internetu. Dla wielu z nich książka przestaje być źródłem wiedzy o świecie. Udowadniając, że czytanie jest ciekawą formą spędzania wolnego czasu biblioteka szkolna ogłosiła Gminny Konkurs Filmowy pod hasłem „Jestem reżyserem”. Do wzięcia udziału w konkursie zaproszono uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Uwaga! Kamera! Akcja!
czytaj więcej

Dzień Dziecka to radosne święto, dlatego spędziliśmy je w naszej szkole wesoło i na sportowo. Nie zabrakło dobrej zabawy i konkursów. Pierwszą niespodzianką był film pt. „Dzieciak rządzi”.
 Po obejrzeniu filmu wyszliśmy na boisko, gdzie odbyły się zabawy sportowo – rekreacyjne. Aby uatrakcyjnić imprezę, przybyli do nas goście: pan Ireneusz Pepłowski, prezes Szkolnego Klubu Sportowego, ze swą córką panią Aleksandrą Pepłowską, instruktor pilates i fitness. Przygotowali oni ciekawe zajęcia sportowe. Pani Aleksandra poprowadziła aerobic przy muzyce. Uczniowie i nauczyciele aktywnie ćwiczyli. Po tej rozgrzewce nikt nie odczuwał niskiej temperatury i porywistego wiatru.

Wesoło i zdrowo, bo na sportowo - 1 czerwca 2017r.
czytaj więcej

30 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kuninie odbyło się spotkanie przyszłych przedszkolaków i ich rodziców z wychowawczynią grupy przedszkolnej 3,4 i 5 latków w roku szkolnym 2017/2018 – p. Bożeną Sotomską.

czytaj więcej

30 maja 2017 roku uczniowie klasy III Małgorzata Idzikowska i Marcel Jagiełło uczestniczyli w Gminnym Konkursie Przyrodniczym pod hasłem „Co słychać w lesie?” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Goworowie - filia w Szczawinie.

Wiemy, co słychać w lesie…
czytaj więcej

Za Twe czułe serce,

Za mądre nakazy,

W dniu Twojego święta

Dziękujemy sto razy!”

 

Zgodnie z kalendarzem, 26 maja, mamy przedszkolaków obchodziły swoje święto. W tym dniu dzieci wyglądały bardzo uroczyście i z niecierpliwością oczekiwały na ukochanych gości. Wystrój sal również nawiązywał do obchodzonego święta. Młodzi artyści zaprezentowali program artystyczny, w którym wyrazili miłość i wdzięczność swoim mamom. Występy wywołały łzy wzruszenia i dumy ze swoich pociech.

Dzień Matki w przedszkolu
czytaj więcej

Jak co roku, 26 maja obchodzimy Dzień Matki, a miesiąc później, 23 czerwca - Dzień Ojca. My połączyliśmy te święta, aby uczcić je w rodzinnej atmosferze.
W piątek 26 maja do szkoły zawitały wszystkie mamusie i nieliczni tatusiowie. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali dla gości programy artystyczne, które wyrażały moc gorących uczuć, jakimi dzieci darzą swoich rodziców. Słowami wierszy i piosenek dzieci przeprosiły rodziców za wszelkie wybryki i przewinienia, ale przede wszystkim podziękowały swoim mamusiom i tatusiom za miłość, troskę i przekazały najgorętsze życzenia z okazji ich święta.
Część oficjalną zakończyło wręczenie kolorowych laurek i własnoręcznie wykonanych upominków. Rodzice byli zachwyceni i wzruszeni, a dzieci dumne z występów.

Dzień Mamy i Taty
czytaj więcej

25 maja 2017 roku uczeń klasy III DOMINIK KARWOWSKI uczestniczył w XIX Międzyszkolnym konkursie recytatorskim im. Mieczysława Czychowskiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Dzbeninie, gmina Rzekuń. 

Recytujemy wiersze...
czytaj więcej

15 maja 2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Kuninie zorganizowały przemarsz ulicami Kunina. Manifestacja miała na celu propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach realizacji programu „B&N, B jak bezpieczny, N jak niechroniony”. 

Podczas przemarszu dzieci ubrane były w kamizelki odblaskowe, niosły transparenty z hasłami propagującymi bezpieczne poruszanie się po drogach kierowców, rowerzystów i pieszych. 

B&N – przemarsz przedszkolaków
czytaj więcej

9 maja 2017 roku wzięliśmy udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Moja Ojczyzna - Polska", który odbywał się w Szkole Podstawowej w Pasiekach.

Moja Ojczyzna - Polska
czytaj więcej

Od 2011 roku w Szkole Podstawowej w Kuninie powstaje gazetka szkolna. Na początku jej funkcjonowania opiekunami byli: pani Joanna Łojek i pan Paweł Jagielski. Najstarsze numery możecie przeczytać w zakładce na szkolnej stronie. Zmiana dyrektora przyczyniła się też do zmiany opiekuna i zamiast pana Jagielskiego z panią Łojek współpracuje pani Marzanna Grzyb.

czytaj więcej

8 maja 2017 r. w Warszawie odbyła się Gala podsumowująca dotychczasowe działania podejmowane w ramach programu „B&N – B-jak bezpieczny, N - jak niechroniony”. Innowacyjnością programu jest mianowanie koordynatorów ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szkoła Podstawowa w Kuninie, jako jedna z nielicznych podmiotów z terenu powiatu ostrołęckiego realizuje program profilaktyczny B&N.

Na uroczystej Gali w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie, paniom: Dorocie Kubiak i Annie Kanclerz zostały wręczone certyfikaty koordynatora do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Koordynator ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego
czytaj więcej

4 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kuninie odbył się uroczysty apel z okazji 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przedstawili program słowno-muzyczny dotyczący tego ważnego wydarzenia.

„Nauczmy się na pamięć tego kraju...”
czytaj więcej

28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycielki języka angielskiego uczące w Szkole Podstawowej w Kuninie: p. Sylwię Kopania i p. Dorotę Kubiak. Celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz wspieranie młodych talentów.

Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej
czytaj więcej

27 kwietnia 2017r. uczniowie kl. IV-VI wybrali się na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce.  Aktywnie wzięli  udział w warsztatach „Mnemotechniki- jak uczyć się i zapamiętywać efektywnie ?” 

Z wizytą w bibliotece
czytaj więcej

Jak powstaje chleb? – nasze przedszkolaki doskonale o tym wiedzą. 

26 kwietnia 2017r. przedszkolaki udały się na wycieczkę do piekarni Państwa Klimaszewskich w Kuninie, gdzie zostały zapoznane z etapami wypieku chleba. Dzieci zwiedziły piekarnię,  zobaczyły nowoczesne urządzenia, które ułatwiają pracę piekarzom.

czytaj więcej

Już od kilku lat gminny konkurs czytelniczo-plastyczny organizowany w naszej szkole cieszy się dużym powodzeniem. Można by też śmiało stwierdzić, iż na stałe wpisał się w tradycję konkursową szkoły. Co roku przyjeżdżają do nas uczniowie wraz z opiekunami z sąsiednich szkół podstawowych zarówno młodsi jak i starsi. Tegoroczny konkurs czytelniczo-plastyczny odbył się 26 kwietnia o godz. 9.30. Jego adresatami byli uczniowie klasy trzeciej, a główne hasło brzmiało „Znam przygody bohaterów książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”.

Dzieci z Bullerbyn znamy i kochamy!
czytaj więcej

„Chrystus nie ma już rąk, ma tylko nasze ręce do pracy nad swoim dziełem.

Chrystus nie ma już nóg, aby iść dzisiaj do ludzi, ma tylko nasze nogi.

Chrystus nie ma już głosu, aby mówić dzisiaj o sobie, ma tylko nasze usta.

Chrystus nie ma już sił, ma tylko nasze siły, by prowadzić ludzi do siebie.

To my połamaliśmy Chrystusa przez nasze grzechy.

Złamaliśmy Mu ręce, bo wyciągał je do biednych.

Połamaliśmy Mu nogi, bo odwiedzał chorych.

Zniszczyliśmy Mu twarz, bo się przyjaźnie uśmiechał”.

czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |