txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpgtxtAnkieta.jpg

O której godzinie Państwa zdaniem powinny być organizowane szkolne zebrania z rodzicami?

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP
http://www.kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,23,61&id=396&action=show

Wydarzenia 2017/2018

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia 2017/2018

Mleczna, gorzka, bakaliowa…

Każda smaczna, każda zdrowa…

Czy wiecie, że czekoladę powinniśmy jeść każdego dnia? Oczywiście w rozsądnych ilościach. Czekolada zawiera bowiem cenne dla zdrowia substancje: węglowodany, magnez, żelazo, niacynę, witaminy: A, E, wiele witamin z grupy B oraz kwas foliowy. Zapobiega zakrzepom i zmniejsza ryzyko zawału serca.

Czekolada jest chyba najpowszechniejszym wyrobem cukierniczym cieszącym się uznaniem w każdej grupie wiekowej. Mleczna, gorzka, biała, nadziewana czy z rodzynkami - ma swoje święto 12 kwietnia.

U królowej czekolady
czytaj więcej

Człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa. A raczej człowiek nie może sam siebie zrozumieć bez Chrystusa.”

 

Ostatniego dnia przed świętami wysłuchaliśmy programu słowno-muzycznego pt. "Dzięki Tobie wiem kim jestem", który uświadomił nam jaki był sens cierpienia Chrystusa i jaki jest sens cierpienia człowieka.

 

Wysłuchaliśmy życzeń złożonych przez pana dyrektora Pawła Jagielskiego, a następnie w klasach dzieliliśmy się jajkiem, życząc sobie nawzajem zdrowych, radosnych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

Piękną dekorację przygotowała p.Sylwia Zięba, oprawę muzyczną p.Konrad Drabot, a wyboru tekstów dokonała p.Katarzyna Dzwonkowska.

 

tekst: K. Dzwonkowska, foto: S. Zięba

foto, film: D. Kubiak

czytaj więcej

Służy do picia, służy do mycia

Bez niej na Ziemi nie byłoby życia. 

 

W przedszkolu w Kuninie, w codziennej pracy z dziećmi, stosowane są elementy pedagogiki Marii Montessori. Metoda ta daje dziecku szansę wszechstronnego rozwoju: fizycznego, duchowego, kulturowego i społecznego; wspiera jego spontaniczną i twórczą działalność. Pomaga w rozwijaniu indywidualnych cech osobowości oraz zdobywaniu wiedzy poprzez działanie i własną aktywność.

Dzieci w okresie przedszkolnym są prawdziwymi odkrywcami i badaczami otaczającej rzeczywistości. Łatwo rozbudzić ich ciekawość i chęć poznawania świata. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci zorganizowano 22 marca 2018 roku Dzień Wody. 

Światowy Dzień Wody
czytaj więcej

Marzanno, Marzanno, ty szmaciana panno

Zaraz cię spalimy,by się pozbyć zimy

21 marca 2018 roku wiosnę witały dzieci z przedszkola oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Kuninie. Już w wejściu do szkoły witały wszystkich panny wiosenki i częstowały cukierkami. W tle było słychać wiosenną i rytmiczną muzykę, a pod sufitem wyrosły gałęzie z zielonymi listkami i fruwającymi wokół motylkami. W wazonie pojawiły się puszyste bazie.

czytaj więcej

„To są palmy przewspaniałe zrobione z wierzbowych gałązek,

Z suszonych kwiatów i wstążek.

Dajemy wam palmy w darze, bo tak stary zwyczaj każe.

Bo dawno temu wierzono, że palmy złe moce odgonią…”

 

Gdy wiosna zagościła już w naszej szkole, zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. Właśnie z tej okazji 20 marca 2018 roku odbyły się warsztaty artystyczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. 

Warsztaty wielkanocne
czytaj więcej