txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpgtxtAnkieta.jpg

O której godzinie Państwa zdaniem powinny być organizowane szkolne zebrania z rodzicami?

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP
http://www.kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,23,61&id=396&action=show

Archiwum wydarzeń 2017/2018

Jesteś tu: Strona główna » Archiwum wydarzeń 2017/2018

Chronimy przyrodę, oszczędzamy wodę

Drzewa szanujemy, kwiaty hodujemy

 

Wraz z nadejściem wiosny i obchodów Dnia Ziemi 2018 przedszkolaki w Kuninie dowiedziały się, w jaki sposób można dbać o naszą planetę, jak należy zachowywać się w lesie i parku, co to są surowce wtórne oraz zrozumiały potrzebę segregowania śmieci. 

czytaj więcej

Co to jest Polska? -
Spytał Jaś w przedszkolu.
Polska - to wieś i las
i zboże w polu,(…)
Polska- to miasto,
strumień i rzeka,(…)
Polska to jest także twój rodzinny dom.
A przedszkole?
Tak - i przedszkole,
i róża w ogrodzie
i książka na stole.

                                  Czesław Janczarski


W edukacji przedszkolnej realizowane są  treści wychowania patriotycznego, a głównym zadaniem przedszkola jest budzenie u dzieci szacunku do regionalnej tradycji oraz miłości do małej i dużej Ojczyzny.

Majowe święta i setna rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę były wspaniałą okazją do zorganizowania przez panie A. Kanclerz, B. Sotomską i S. Sadowską-Rybak międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Symbole narodowe”. Na konkurs wpłynęło 35 prac przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych z przedszkoli w Goworowie, Szczawinie, Pasiekach i Kuninie. Maluchy starannie wykonały swoje prace, wykorzystały ciekawe techniki plastyczne, więc wszystkim uczestnikom Jury przyznało I miejsce.

czytaj więcej

Mleczna, gorzka, bakaliowa…

Każda smaczna, każda zdrowa…

Czy wiecie, że czekoladę powinniśmy jeść każdego dnia? Oczywiście w rozsądnych ilościach. Czekolada zawiera bowiem cenne dla zdrowia substancje: węglowodany, magnez, żelazo, niacynę, witaminy: A, E, wiele witamin z grupy B oraz kwas foliowy. Zapobiega zakrzepom i zmniejsza ryzyko zawału serca.

Czekolada jest chyba najpowszechniejszym wyrobem cukierniczym cieszącym się uznaniem w każdej grupie wiekowej. Mleczna, gorzka, biała, nadziewana czy z rodzynkami - ma swoje święto 12 kwietnia.

U królowej czekolady
czytaj więcej

Człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa. A raczej człowiek nie może sam siebie zrozumieć bez Chrystusa.”

 

Ostatniego dnia przed świętami wysłuchaliśmy programu słowno-muzycznego pt. "Dzięki Tobie wiem kim jestem", który uświadomił nam jaki był sens cierpienia Chrystusa i jaki jest sens cierpienia człowieka.

 

Wysłuchaliśmy życzeń złożonych przez pana dyrektora Pawła Jagielskiego, a następnie w klasach dzieliliśmy się jajkiem, życząc sobie nawzajem zdrowych, radosnych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

Piękną dekorację przygotowała p.Sylwia Zięba, oprawę muzyczną p.Konrad Drabot, a wyboru tekstów dokonała p.Katarzyna Dzwonkowska.

 

tekst: K. Dzwonkowska, foto: S. Zięba

foto, film: D. Kubiak

czytaj więcej

Służy do picia, służy do mycia

Bez niej na Ziemi nie byłoby życia. 

 

W przedszkolu w Kuninie, w codziennej pracy z dziećmi, stosowane są elementy pedagogiki Marii Montessori. Metoda ta daje dziecku szansę wszechstronnego rozwoju: fizycznego, duchowego, kulturowego i społecznego; wspiera jego spontaniczną i twórczą działalność. Pomaga w rozwijaniu indywidualnych cech osobowości oraz zdobywaniu wiedzy poprzez działanie i własną aktywność.

Dzieci w okresie przedszkolnym są prawdziwymi odkrywcami i badaczami otaczającej rzeczywistości. Łatwo rozbudzić ich ciekawość i chęć poznawania świata. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci zorganizowano 22 marca 2018 roku Dzień Wody. 

Światowy Dzień Wody
czytaj więcej