txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpgtxtAnkieta.jpg

O której godzinie Państwa zdaniem powinny być organizowane szkolne zebrania z rodzicami?

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP
http://www.kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,23,61&id=396&action=show

Kuniniaczek

Jesteś tu: Strona główna » Kuniniaczek

Zapraszamy do lektury naszej szkolnej gazetki "Kuniniaczek" - w wersji on-line.

Kliknij w link poniżej - wybierz wydanie gazetki...

 

Redakcja gazetki: p. Joanna Łojek, p. Paweł Jagielski


 

 

 

 • 16 września 2014 roku minęła 63. rocznica bohaterskiej śmierci partyzantów z Narodowego Zjednoczenia Wojskowego,  oddziału por. Jana Kmiołka pseudonim „Wir”. W sobotę 20 września 2014r. W kościele parafialnym w Kuninie została odprawiona msza św. w intencji poległych. W uroczystości uczestniczyli: rodziny partyzantów, leśnicy z Nadleśnictwa Pułtusk, przyjaciele i sympatycy oddziału. Po mszy wszyscy zgromadzeni tradycyjnie udali się na polanę przy nieistniejącej już leśniczówce Jurgi.
 • Tradycją naszej gazetki jest to, że w każdym numerze zamieszczamy wywiad z ciekawym człowiekiem. Tym razem poprosiliśmy o rozmowę pana Krzysztofa, człowieka niezwykle skromnego o bogatej duszy. Jego fotografie zachwycają swym pięknem i świadczą o tym, że jest wrażliwym artystą, chętnie dzielącym się wiedzą i swoim dorobkiem.
 • Ciekawy konkurs...

 

Kuniniaczek 7/10/2014 - wersja PDF

 

 

 • Uroczy kościółek z drewna, położony w malowniczej miejscowości nad Orzem. Przystań wśród pól i lasów, w której można pomodlić się i zadumać.
  Tak mówią o naszej świątyni ludzie, którzy pierwszy raz  ją odwiedzają. To niezwykłe miejsce, wokół którego koncentruje się życie lokalnej społeczności.  Narodziny, kolejne etapy życia wielu pokoleń ściśle wiążą się z istnieniem kościoła w Kuninie.  Czy znamy jego przeszłość? 
 • Rzecz działa się bardzo dawno temu, w okresie Rzeczypospolitej w  XIV w., kiedy Władysław Jagiełło ruszył do Polski , aby poślubić Jadwigę. Były to czasy, kiedy Krzyżacy łupili nasze polskie ziemie. Grabili i palili nasze wioski, napadali w imię Krzyża i zasiedlali coraz częściej przekraczając  granicę, umacniając w ten bezkarny sposób potęgę zakonu...
 • Gorący temat z boiska...

 

Kuniniaczek 4/5/2012 - wersja PDF


 

 • Członkowie ruchów New Age uważają, że w tym roku rozpocznie się pozytywna przemiana (fizyczna lub duchowa) mieszkańców Ziemi, stanowiąca tym samym początek nowej ery... 

 • 17 listopada 2011r. w Ostrołęce został przerowadzony konkurs czytelniczy dla kl. 4-6 pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki - Janusza  Kotowskiego. Zorganizował go Zespół Szkół Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce. Od lat konkurs cieszy się niezwykłą popularnością...
 • "Jek umerlak żywego złapsiuł" - legendę pod takim tytułem wystawiliśmy 24 listopada 2011r. w IX Wojewódzkim Przeglądzie Legend Mazowsza "Chcecie wierzcie, lub nie wierzcie..." Jest to barwna opowieść w gwarze kurpiowskiej, potraktowana z humorem.

 

Kuniniaczek 3/1/2012 - wersja PDF

 

 

 • W niedzielę 29 maja społeczność Szkoły Podstawowej w Kuninie przygotowała środowiskową imprezę plenerową. W  zorganizowanie rodzinnego pikniku włączyły  się okoliczne instytucje, działacze społeczni  oraz ludzie dobrej woli.
 • 17 maja młodzież naszej szkoły  wyruszyła  na wycieczkę do Ostrołęki i Dzbenina. Od rana nad wycieczką zbierały się czarne chmury.  Pogoda stanowiła dla nas wielką  niewiadomą. Nadrabialiśmy trochę dobrymi minami i świetnym humorem.
 • Mamy laureatkę ogólnopolskiego  konkursu literackiego  Legendy mokradłowe. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu Modernizacja serwisu informacyjno  edukacyjnego Bagna. pl i sfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Kuniniaczek 2/6/2011 - wersja PDF

 

 

Kuniniaczek 1/3/2011 - wersja flash

 • Utytułowany sztangista Szymon Kołecki 7 marca 2011r. spotkał się dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej w Kuninie.
 • O kobietach raz jeszcze... - 8 marca słońce jaśniej i radośniej zaświeciło (z pewnością zauważyliście), aby podkreślić urodę naszych pań, wdzięk i urok naszych koleżanek.
 • Kiedy zaczyna się wiosna... - Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej to 21 marca.
 • Tradycje, obrzędy, zwyczaje... - Jako, że pierwszy dzień wiosny związany jest z końcem zimy i budzeniem się przyrody do życia, miał on przez wieki ogromny wpływ na ludzi. 
Kuniniaczek 1/3/2011 - wersja PDF