txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpgtxtAnkieta.jpg

O której godzinie Państwa zdaniem powinny być organizowane szkolne zebrania z rodzicami?

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP
http://www.kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,23,61&id=396&action=show

LMUKS

Jesteś tu: Strona główna » LMUKS

Ludowy Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy

przy Szkole Podstawowej w Kuninie - LMUKS


forma prawna - stowarzyszenie;

NIP: 7582037311;

Regon : 551198969;

nr rachunku bankowego: Bank Spółdzielczy w Goworowie 76891500030000998620000010


Ludowy Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Kuninie powstał 25 listopada 1999r. z inicjatywy pana Ireneusza Pepłowskiego, ówczesnego nauczyciela wychowania fizycznego. W ofercie klubu znalazła się sekcja podnoszenia ciężarów, do której uczęszczały uczennice Szkoły Podstawowej w Kuninie. Dziewczęta brały udział w zawodach, mistrzostwach Polski juniorek i juniorów w podnoszeniu ciężarów do lat 16, gdzie zdobywały medale. Odbyło się również spotkanie z zawodniczkami reprezentującymi Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney – Dominiką Misterską i Aleksandrą Klejnowską.

W kolejnych latach pan Ireneusz Pepłowski zrezygnował z pracy w Szkole w Kuninie a jego następcą, jako nauczyciel wychowania fizycznego i prezes klubu, został nowo wybrany dyrektor szkoły pan Konrad Drabot. Działalność klubu zmieniła kierunek i zogniskowała się na takich dyscyplinach jak piłka nożna, unihokej, tenis stołowy. Uczniowie brali udział w międzyszkolnych rozgrywkach na terenie gminy Goworowo, jak i powiatu ostrołęckiego.


24 listopada 2010 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze LMUKS przy Szkole Podstawowej w Kuninie, na którym zostało udzielone absolutorium ustępującemu zarządowi oraz wybrano nowe władze. W chwili obecnej zarząd funkcjonuje w składzie:

1. Ireneusz Pepłowski – prezes
2. Iwona Duda – v-ce prezes od spraw sportowych
3. Konrad Drabot – v-ce prezes od spraw organizacyjnych
4. Dorota Kubiak – członek
5. Iwona Duda – członek
6. Żanetta Korczakowska – członek
7. Jarosław Karpiński – członek


Prezes klubu pani Marzanna Grzyb przedstawiła plan działań LMUKS. W zamierzeniach jest kontynuacja działań na polach piłki nożnej, unihokeja i tenisa stołowego, jak również reaktywacja sekcji podnoszenia ciężarów.


Ważnym wydarzeniem dla społeczności szkolnej było spotkanie z dwukrotnym medalistą olimpijskim Szymonem Kołeckim, które odbyło się 7 marca 2010 roku. Gość opowiadał jak zaczęła się jego przygoda ze sportem, ile czasu musi poświęcić na treningi, jakie są jego zainteresowania i dlaczego całe życie podporządkował podnoszeniu ciężarów. Spotkanie to może być inspiracją i wskazówką dla wielu uczniów chcących uprawiać sport.


Aktualnie trwają przygotowania do cyklicznych wyjazdów na basen w Ostrołęce w ramach nauki pływania. Można już zgłaszać chętnych na wyjazdy w miesiącach listopad - styczeń. Koszt pobytu dziecka na basenie to 4 zł za godzinę, koszt przejazdu zależy od liczby osób w autokarze. Zajęcia nauki pływania prowadzone będą przez wykfalifikowanego instrukora. Więcej na ten temat na spotkaniu na początku listopada z rodzicami zainteresowanych dzieci.

9 grudnia 2012r. w remizie strażackiej odbył się I Mikołajkowy Międzypowiatowy Turniej Młodzików w Podnoszeniu Ciężarów. Mimo siarczystego mrozu na zewnątrz, atmosfera zawodów była gorąca, a rywalizacja przybyłych zawodniczek i zawodników bardzo zacięta. Imprezę przygotowali i przeprowadzili działacze Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej w Kuninie.

I Mikołajkowy Międzypowiatowy Turniej Młodzików w Podnoszeniu Ciężarów
czytaj więcej

Po kilku latach przerwy ponownie ruszyła sekcja Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego w podnoszeniu ciężarów w Kuninie, a jej zawodnicy pod okiem doświadczonego fachowca Ireneusza Pepłowskiego odnoszą pierwsze sukcesy. Zawodnicy z sekcji podnoszenia ciężarów na przełomie października i listopada wzięli udział w zawodach w Dobryszycach, gdzie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do lat 16. Punkty w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży zdobyli: Damian Malanowski – kat. 45 kg, Jakub Duda – kat. 56 kg, Piotr Bobowski, Mariusz Ostrowski i Kamil Kozłowski – kat. 69 kg.

Ciężary z sukcesem wróciły do Kunina
czytaj więcej

Dwa razy w tygodniu (w poniedziałek i piątek)  w godz. 15.00-17.00 odbywają się w naszej szkole treningi piłki nożnej. Zajęcia prowadzone są przez zawodnika Ostrołęckiego Towarzystwa Sportowego Korona Ostrołęka Marcina Manowskiego.

Treningi piłki nożnej
czytaj więcej

Prezes LMUKS przy Szkole Podstawowej w Kuninie informuje, iż trwają zapisy dla chętnych chłopców na treningi piłki nożnej prowadzone przez zawodnika Korony HID Ostrołęka - Marcina Manowskiego - instruktora piłki nożnej. Treningi będą odbywały się dwa razy w tygodniu przez dwie godziny. Zainteresowani proszeni są o kontakt z p. M. Grzyb - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kuninie.

czytaj więcej

W listopadzie uczniowie naszej szkoły rozpoczęli cykliczne wyjazdy na basen połączone z nauką pływania. Zorganizowanie zajęć na pływalni było możliwe dzięki  zawartemu porozumieniu z  Parkiem Wodnym „Aquarium” w Ostrołęce. Atrakcyjna cena  (4 zł za godzinny pobyt na pływalni) oraz możliwość  zdobycia podstawowych umiejętności pływackich zachęciła  wielu uczniów do skorzystania z tej oferty.

Wyjazdy na basen
czytaj więcej