txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpgtxtAnkieta.jpg

O której godzinie Państwa zdaniem powinny być organizowane szkolne zebrania z rodzicami?

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP
http://www.kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,23,61&id=396&action=show

Nasz udział w XV Wojewódzkim Przeglądzie Legend Mazowsza

Jesteś tu: Strona główna » Archiwum wydarzeń 2017/2018 » Nasz udział w XV Wojewódzkim Przeglądzie Legend Mazowsza

Nasz udział w XV Wojewódzkim Przeglądzie Legend Mazowsza

16 listopada 2017 roku wzięliśmy udział w XV  Wojewódzkim Przeglądzie Legend Mazowsza „Chcecie wierzcie, lub nie wierzcie…”, który odbył  się w sali widowiskowej świetlicy w Brzeźnie. W tym roku grupa teatralna z naszej szkoły zaprezentowała legendę „Jaś Grajek i królowa Bona”. Przez kilka tygodni pracowaliśmy nad scenariuszem , oprawą muzyczną i  scenografią. Młodzi aktorzy dużo pracy  włożyli w swobodne operowanie głosem oraz ruch sceniczny. Nasze wysiłki zostały docenione przez jury  przeglądu.

Otrzymaliśmy wyróżnienie za  grę aktorską,  dobór kostiumów  i dekoracji,  a także piękną polszczyznę recytowanych tekstów. Wszystko to przyczyniło się do stworzenia magicznej atmosfery przedstawianej legendy, co na koniec  podkreśliło jury.  Spektakl reżyserowały: p. Sylwia Zięba i p. Joanna Łojek. Oprawę muzyczną przygotował p. Konrad Drabot.  Serdecznie dziękujemy p. Sylwii Sadowskiej-Rybak za pomoc w przygotowaniu dekoracji.
Przegląd Legend Mazowsza był także  okazją do miłych spotkań.  W pracach jury brała udział p. Krystyna Drabot, która przez wiele lat jako polonistka pracowała w szkole w Kuninie.   W konkursowych zmaganiach wzięły udział absolwentki naszej szkoły, obecnie uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Goworowie. Dziewczyny ze wzruszeniem wyznały, że podstawy  warsztatu aktorskiego zdobyły w Szkole Podstawowej w Kuninie.
Dziękujemy naszym młodym aktorom nie tylko za wspaniałą grę aktorską, ale także za zaangażowanie i  poczucie humoru podczas żmudnych ćwiczeń i prób.
Obsada:
Jaś Grajek: Hubert Szabłowski
Królowa Bona: Aleksandra Wójcik
Narratorzy: Julia Wilczewska, Szymon Zyśkowski
Małgosia: Dominika Szymaniak
Młynarz ( także rola diabła): Mateusz Wujakowski
Dwórki: Katarzyna Kosiorek, Dominika Kozłowska

Tekst: J. Łojek, S. Zięba
Zdjęcia: Paweł Jagielsk