Teatrzyk

27 listopada na najmłodszych uczniów naszej szkoły od rana czekała miła niespodzianka. Gościliśmy w naszej szkole aktorów ze studia artystycznego ,,AKADA”, którzy w zabawny i przystępny sposób przybliżyli tematykę segregacji śmieci i korzyści płynących z recyklingu.

Spektakl opowiadał historię chłopca, który dzięki postępowaniu w ekologiczny sposób zdobył przyjaciół, wzbudził radość wśród rodziny i  odkrył w sobie potencjał konstrukcyjny. W nietypowy humorystyczny sposób przeplata się tematyka przyjaźni, budowania więzi rodzinnych oraz bezinteresownego obdarowywania się najwymyślniejszymi podarkami. Aktorzy poprzez utrzymanie interaktywnego charakteru spotkania, umożliwiającego udział dzieci w widowisku, wyzwolili w nich wielkie emocje. Dzięki temu przekaz treści wychowawczych był bardzo efektywny.
Przedstawienie obejrzały dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – III.

Tekst i foto:Anna Kanclerz, Sylwia Sadowska-Rybak