txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpgtxtAnkieta.jpg

O której godzinie Państwa zdaniem powinny być organizowane szkolne zebrania z rodzicami?

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP
http://www.kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,23,61&id=396&action=show

Książki naszych marzeń - nowy program czytelniczy

Jesteś tu: Strona główna » Biblioteka » Książki naszych marzeń - nowy program czytelniczy

Książki naszych marzeń - nowy program czytelniczy

W roku szkolnym 2015/2016  Szkoła Podstawowa w Kuninie  realizuje  program  „Książki naszych marzeń”. Ma on na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie  kompetencji  i  zainteresowań czytelniczych. Trzeba przekonać młodych ludzi, że książka może być ciekawym sposobem zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności  i zainteresowań. Pozwala także interesująco spędzić wolny czas. 

Dlatego w bibliotece powinny znaleźć się pozycje szczególnie atrakcyjne dla młodego czytelnika. W związku z tym zostały przeprowadzone z uczniami rozmowy, które pozwoliły na stworzenie listy książek zgodnych z ich oczekiwaniami. Skonsultowano  także  planowane zakupy nowości czytelniczych z rodzicami i nauczycielami . W ramach programu zakupiono do biblioteki szkolnej 140 woluminów za  łączną kwotę 1 625 zł.    

Biblioteka powinna być miejscem atrakcyjnym dla każdego ucznia, do czego na pewno przyczyni się wyżej wspomniany projekt. Prosimy odwiedzić naszą bibliotekę i wybrać coś dla siebie!