Ciężary z sukcesem wróciły do Kunina

Jesteś tu: Strona główna » LMUKS » Ciężary z sukcesem wróciły do Kunina

Ciężary z sukcesem wróciły do Kunina

Damian Malanowski - brązowy medalista

Po kilku latach przerwy ponownie ruszyła sekcja Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego w podnoszeniu ciężarów w Kuninie, a jej zawodnicy pod okiem doświadczonego fachowca Ireneusza Pepłowskiego odnoszą pierwsze sukcesy. Zawodnicy z sekcji podnoszenia ciężarów na przełomie października i listopada wzięli udział w zawodach w Dobryszycach, gdzie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do lat 16. Punkty w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży zdobyli: Damian Malanowski – kat. 45 kg, Jakub Duda – kat. 56 kg, Piotr Bobowski, Mariusz Ostrowski i Kamil Kozłowski – kat. 69 kg.

Największy sukces jednak odniósł Damian Malanowski, który w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów do lat 16 zdobył brązowy medal w kat. 50 kg. Zawody odbyły się w 3 listopada w Pułtusku. Na tej samej imprezie Piotr Bobowski zajął szóste miejsce w kat. 69 kg. W klasyfikacji drużynowej LMUKS Kunin uplasował się na szóstej pozycji.

Jeszcze w tym roku zorganizujemy u siebie mikołajkowy turniej dla młodzików. Już teraz wszystkich miłośników podnoszenia ciężarów zapraszamy 9 grudnia 2012r. do remizy strażackiej. Gośćmi specjalnymi imprezy będą medaliści Igrzysk Olimpijskich Adrian Zieliński oraz Szymon Kołecki.